Bohēmista Rapsodija: Kā Rami Maleks uz skatuves kļuva par Frediju Merkūriju

Bija skaidrs, ka atveidot dabas doto talantu-izpildītāju, kāds bija Fredijs Merkūrijs, Rami Malekam nenāksies viegli.

Tāpēc, lai iegūtu Queen solista pielūdzēju atbalstu, aktieris pastāstīja, ka gāja cauri daudz kam, lai izskatītos un izklausītos tik autentisks, cik vien iespējams.

 

 

Bez mākslīgajām zobu uzlikām, Maleks arī gāja uz dziedāšanas, horeogrāfijas un dialekta apmācībām, lai pārliecinoši atveidotu britu dziedātāju. Viņš arī iemācījās kā uzvesties uz skatuves tieši tā kā to darīja šovmenis Merkūrijs.

Daļa no tā bija arī Mērkūrija unikālais soļošanas ieradums, satverot un dažādi manipulējot ar statīvam piestiprināto mikrofonu. Protams, tas nevarēja būt jebkāds mikrofons – tam bija jābūt Queen dziedātāja iecienītajam Shure Unisphere I Model 565.

Skatoties filmas koncertu ainas, kļūst skaidrs, ka filmu veidotāji ļoti detalizēti centās atdarināt Merkūrija izskatu un uzstāšanos, ieskaitot grupas skatuves aprīkojumu. Tāpēc Shure 565 lielāko daļu filmas atrodas uzmanības centrā līdz ar Maleku.

“Ir lietas, ko viņš dara ar šo mikrofonu, ko šķiet, parasts mirstīgais nespētu,” stāsta Maleks, “Dažreiz viņš to ar lielu agresiju “mētā” sev apkārt, bet ar eleganci izmanto to kā gaisa ģitāru.”

 

Testēts Vudstokā, Fredija apstiprināts

Shure 565 tika prezentēts 1966. gadā, tas būtībā ir Unidyne III Model 545 ar apaļu hroma režģi. Mikrofona spīdīgais dizains, tā lieliskā skaņa un izturība pievilka Merkūriju.

1969. gada beigās Shure 565 popularitāte pieauga, jo tas tika izmantots kā galvenais vokāla mikrofons leģendārajā Vudstokas mūzikas festivālā. Vudstokas galvenais skaņu inženieris Bils Henlijs Shure 565 mikrofonu izvēlējās, jo tas nodrošināja izcilu gain-before-feedback darbību. (Šajā laikā arēnu rokkoncertu pionieri vēl nebija atklājuši uzticamo SM58.)

Merkūrijs koncertu beigās bieži savu mikrofonu mēdza iemest publikā. Varētu šķist, ka Queen bija nodrošinājušies ar lielu daudzumu īpaši izveidotu 565 mikrofonu ar iegravētu dziedātāja vārdu.

2013. gadā kāds klients Ziemeļkarolīnā sazinājās ar Shure par 565SD mikrofonu, uz kura iegravēts Fredija Merkūrija vārds. Klients vēlējās, lai Shure pārbauda mikrofona autentiskumu. Pēc  rūpīgas apskates, Shure vēsturnieks Maikls Pītersens atklāja, ka mikrofons atbilst kompānijas oficiālajā arhīvā atrodamajai dziedātāja Nīla Daimonda gravējumam.

“Gravējumi bija identiski: burtu veids, burtu izmērs, to atstarpes un novietojums uz melnā plastmasas slēdzējgredzena,” stāsta Pītersens. “Shure arhīvos nav ierakstu par vairākiem īpaši veidotiem mikrofoniem, kas nonākuši pie Queen, taču tajā laikā, iespējams, šāds projekts netika dokumentēts.”

 

Mikrofons ar pārliecību

Vienīgā lietas, kas ir skaidra – Merkūrijs mikrofonu savas karjeras laikā izmantoja pastāvīgi. Iespējams, tas palīdzēja Malekam iegūt pārliecību, lai viņš “Bohēmista Rapsodijā” spētu tikt galā ar Queen lielākajiem hitiem, turot rokā to pašu Shure 565.

Lai sasinhronizētu filmas skatuves ainas ar Merkūrija nesalīdzināmajiem vokāliem, audio inženieriem miksā bija jāiepludina nelieli aktiera īstās balss fragmenti. Jau tas vien bija liels izaicinājums, taču Malekam filmēšanas pirmajā dienā bija vēl lielāks – viņam bija jāattēlo Queen leģendārā Live Aid 1985. gada uzstāšanās.

“Es katru dienu gāju ārā un dziedāju cik spēka, jo tas ir vienīgais veids kā pielāgoties tam, ko viņš dara,” stāsta Maleks. “Es gribēju saglabāt spontānumu, bet tajā pašā laikā, ar godu izturēties pret šo fantastisko sniegumu, kuru sarūpēja viņš un Queen.”

 

Бренды

DV MARKFocusriteZildjianKAWAIRightOn
69
брендов
Кредитный калькулятор logo
Группа товаров:
Сумма покупки:  EUR
Срок займа:  мес.
Первый взнос:  %
Первый взнос: 0.00 EUR
Ежемесячный платёж: 0.00 EUR
Сумма кредита 0.00 EUR (вкл. комиссию за выдачу кредита 0.00 от оставшейся части суммы покупки), процентная ставка 0.00, комиссия за контроль исполнения обязательств 0.00, годовая процентная ставка (GPL) 0.00, общая сумма к оплате 0.00 EUR.
Сделанные расчеты носят информативный характер!